Gençlik Kooperatifi

Kurucumuz Ece Çiftçi’den Mesaj Var!

Ece ÇİFTÇİ

“Nereye Gidiyor Bu Gençlik, Ne Olacak Bu Gençlerin Hali Böyle?” cümlelerini hemen hemen her gün bir kez çevremizden duymaya devam ediyoruz. Distopik temelde gençlerin, öteki konumunda değer algısı üzerinden yaşam ve deneyimsel çerçevede toy olarak konumlandırılması gençler olarak bizlere her gün bu sorunun yöneltilmesine sebep oluyor.

İşte tam da böylesine bir zamanda, Mayıs 2020’de çıktığımız Gençlik Kooperatifi yolculuğumuzda, “Nereye Gidiyor Bu Gençlik? Ne Olacak Bu Gençlerin Hali?” sorularının yanıtını 2021’de hayata geçirdiğimiz gençlik zirvemizde Bu Gençlik Zirve’ye Gidiyor!” diyerek verdik. Gençlerin hak ve sorumluluklarını, gençlerin sorunlarını gençlerle birlikte gençler için mottosuyla bir araya gelerek yine gençlerin konuştuğu, tartıştığı ve çözüm ortağı bir çerçevede değerlendiriyor olması kuruluş misyonumuzun en önemli parçalarından birisi oldu. 

Yaşadığı topluma karşı sorumluluklarının farkında olan ve toplumsal refahı güçlendirmek için kitleleri etkileyecek çalışmalar yapmak isteyen heyecanlı gençlerin, hak ve sorumluluklarına, gençlerin sorunlarına ve heyecanlarına ortak olmanın gururu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Gençliğin enerjisi, gençliğin tutkusu, gençliğin bakışı, “Nereye Gidiyor Bu Gençlik?” sorusuna birçok cevabı içerisinde barındırıyor.

Çünkü biliyoruz ki bu gençlik, geleceğe bırakacağı mirasın temelini oluşturmaya gidiyor…

Gençlerle birlikte gençler için,

Daima…

Gençlik Kooperatifi Kurucusu

Ece Çiftçi