Hakkımızda

Ece Çiftçi tarafından 2020 yılının Mayıs ayında kurulan Gençlik Kooperatifi, yaşadığı topluma karşı sorumluluklarının farkında olan ve toplumsal refahı güçlendirmek için kitleleri etkileyecek çalışmalar yapmak isteyen heyecanlı gençlerin sosyal girişimcilik ve sivil toplum alanlarında kapasitelerini güçlendirmek, gençlik hak ve sorumluluklarına yönelik çalışmalarla buluşturarak genç aktivizmini artırarak gençliğin uluslararası kamuoyunda görünürlüğünü arttırmayı hedefleyen bir sosyal kooperatiftir.

Vizyonumuz

“Ben de varım!” diyen her gençle beraber gençliğin gücünü göstermek için çalışan, projeler üreten ve kendini kanıtlamış genç bir sosyal kooperatif olmaktır.

Misyonumuz

Gençlerin gözlerindeki ışıktan ilham alarak, sorunlara ve eksikliklere yeni neslin bakış açısı ile çözümler üretip onları en hızlı şekilde eyleme dökebilmek, toplumdaki yanılgıları ve “Bu gençlik nereye gidiyor?” sorusunun olumsuzluklarını kırmak en temel misyonumuzdur.

Logomuzun Hikayesi

Culaccino” Türkçe karşılığı olmayan İtalyanca bir kelimedir. 

Soğuk bir bardağın masada bıraktığı iz” anlamına gelmektedir. Aynı soğuk bardakların konuldukları masada bıraktıkları iz gibi bizde gençler olarak dünyada kendimizce iz bırakmayı amaçlıyoruz.